Французький сніданок і круасан

Французький сніданок і круасан

Французький сніданок, круасан – що варто знати

Французи рідко їдять каші, яйця або м’ясо на сніданок. Як правило, французький сніданок – це асорті з випічки, намазаної маслом і джемом. Це можуть бути croissants (круасани); шматок багета (baguette – класичний довгий тонкий батон); Pain au Chocolat (листкова булочка з паличкою шоколаду в центрі) і brioche (повітряний, збагачений яйцем хліб або дріжджова булочка). Іноді на сніданок можна зустріти пластівці (des céréales), які стають все більш популярними на сніданок у Франції, особливо для дітей.

Французькі круасани насправді мають автрійске походження.

На додаток до них подають каву чи чай, або гарячий шоколад для дітей. Найпоширеніша форма кави на сніданок – це кава з молоком – café au lait.

Французький сніданок і круасан

Французи дуже часто люблять снідати в вуличних кафе. Всім же знайома ідилічна картина: круглі столики на вулиці і витончена француженка з філіжанкою кави…

Виникнення французьких круасанів

Перші згадки про випічку у вигляді півмісяців «Кіпферл» (Kipferl) відносяться до Австрії, де їх пекли щонайменше з 13 століття. Популярність круасанів почалася в 1839 році, коли австрійський артилерійський офіцер Август Цанг (August Zang) відкрив в Парижі «Віденську пекарню» («Boulangerie Viennoise»). У пекарні робилися в тому числі і Кіпферл. Пізніше Цанг повернувся до Австрії в 1848 році, але булочна користувалася популярністю ще якийсь час. Багато письменників того часу відзначають вишуканість паризької кухні, згадуючи в тому числі круасани з Віденської булочної.

Булочна в Парижі «Віденська пекарня» • «Boulangerie Viennoise»

По всій Франції круасани стали популярними в 1770 році, коли туди з Відня переїхала Марія-Аунтуанетта. У другій половині 19-го століття круасан вже згадується як неодмінна складова сніданку.

Види французьких круасанів

Нинішні круасани роблять в безлічі видів. Починаючи від класичних, з листкового тіста, які зазвичай включені в континентальний сніданок в готелях, до більш складних комбінацій і круасанів з начинками. Найпопулярнішими є круасани з шоколадною начинкою, а також з сиром і шинкою. Круасани роблять з різного виду листкового тіста, додаючи всередину заварний крем або посипаючи мигдальною стружкою.

До порожніх круасанів зазвичай подають фруктовий густий джем. І, звичайно ж, кава.

Міфи про походження

Поширений кулінарний міф стверджує, що коли християнські сили звільнили Буду від османської окупації в 1686 році, пекарі міста святкували перемогу наступного дня, продаючи свіжоспечені булочки, виготовлені у формі півмісяця. Інша історія стверджує, що кіпфел був винайдений у Відні після або під час облоги міста турками-османами.

Про популярність круасанів

Круасани довгий час залишалися традиційними саме для французьких булочних. В кінці 1970-х рр розробили технологію виготовлення напівготових заморожених круасанів, які допікають вже на місці навіть не маючи персоналу відповідної кваліфікації. Таким чином клієнти могли насолоджуватися свіжою випічкою навіть за межами булочних. В результаті тепер близько 30 – 40% всіх круасанів, що продаються французькими булочними, продаються в замороженому вигляді. А сам круасан з його популярністю, що практично перетворився на аналог американського фаст-фуду, став буквально символом французької кухні.

Як Замовити круасан?

Якщо ви завітали до Лаунж-Кафе «ЕСПРЕССО», то можете скуштувати наші круасани чи замовити «на-винос» звернувшись безпосередньо до офіціанта.

Також ви можете скористатись послугою
«Доставка в Івано-Франківську»

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Call Now ButtonЗателефонувати